Darsonwalizacja w częstochowskich salonach urody

Darsonwalizacja to zabieg oparty na działaniu na skórę prądem o wysokiej częstotliwości. Na czym polega darsonwalizacja? Do zabiegu wykorzystuje się prąd o wysokiej częstotliwości drgań do 500 kHz i niskim natężeniu do 1 mA oraz wysokim napięciu do kilkuset tysięcy V. działanie tego prądu polega na niewielkim ogrzaniu tkanek i powierzchniowym działaniu dezynfekującym i bakteriobójczym oraz hamowaniu wydzielania łoju przez gruczoły. Zabieg wykonuje się w celu dezynfekcji skóry, poprawy ukrwienia, poprawy wchłaniani nałożonych wcześniej preparatów upiększających i tonowania skóry. Wskazaniem do zabiegu jest łojotok, trądzik, utrata jędrności skóry, świąd i odmrożenia. Darsonwalizacja leczy również łojotok skóry głowy, łupież, wypadanie włosów i łysienie plackowate.

Przeciwwskazania do zabiegu to trądzik różowaty, ciąża, choroby układu krwionośnego, epilepsja i nadpobudliwość, astma i stany zapalne skóry. Darsonwalizacja – opis zabiegu Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka dokładnie osusza skórę. Pierwsza metoda wykonania zabiegu to bezpośrednia aplikacja elektrody na skórę. Elektroda jest przesuwana po powierzchni skóry i jest z nią w stałym kontakcie. Stopniowo zwiększa się natężenie prądu w zależności od oporności skóry. Druga metoda zwana deszczem iskrowym polega na przesuwaniu elektrody nad powierzchnią skóry, co powoduje wyładowanie w postaci iskier między skórą i urządzeniem. Tą metodę najczęściej stosuje się w celu dezynfekcji skóry przy trądziku. Najczęściej stosowane są elektrody szklane, wypełnione gazem szlachetnym o kształcie grzybkowym, łukowym, grzebieniowym i prętowym. Pierwsze efekty zauważalne są natychmiast. Skóra jest zdezynfekowana i przyspiesza przemiana materii w jej komórkach. Z czasem zasuszają się i goją zmiany trądzikowe i ropne, rozszerzone pory zwężają się, zmniejsza się wydzielanie gruczołów łojowych oraz przestają wypadać włosy. Zazwyczaj kuracja opiera się na 10 zabiegach wykonywanych co 5 dni. Zabieg przypominający jest wykonywany natomiast 1 – 2 razy w miesiącu. Jest to bardzo skuteczna metoda ale powinna być wykonywana tylko przez doświadczoną kosmetyczkę.

Zabiegu nie wykonuje każdy salon kosmetyczny – jedynie wyspecjalizowany. Listę salonów oferujących darnsonwalizację m.in. w Częstochowie można znaleźć na stronie swiaturody.com Częstochowa – kosmetyczka. Pamiętaj przed wizytą sprawdzić opinie o wybranym salonie, gdyż zabieg powinna wykonywać przeszkolona i odpowiedzialna kosmetyczka. Częstochowa jest miastem, w którym wykonywane są profesjonalnie tego typu zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>